Strona główna Strzałka Blog Strzałka Pierwsza edycja AgroConu za nami!
12/03/2019
Pierwsza edycja AgroConu za nami!
Miniatura artykulu

Pełna sala, świetni prelegenci, znakomite prezentacje i YouTube. Chcemy więcej!

Chwilę zajęło mi to podsumowanie. Czas pędzi chyba trochę zbyt szybko…

Jak było na AgroConie? ŚWIETNIE. Serio, świetnie. Dopisało wszystko. Wiem, jak to się czyta, ale skłamalabym mówiąc, że było inaczej.

Sala, przeszklona w centrum hali Ptak Expo na spółkę z naszym rolllpem przyciągała dziesiątki gości. Niektórzy zapisali się dużo wcześniej, niektórzy dołączyli kiedy dowiedzieli się rano o wydarzeniu. Już przed 10tą wszystie miejsca były zajęta.

Co to była za radocha!

 

Jedną z moich większych obaw była ta o frekwencję. Wiecie, pierwsze takie wydarzenie, nikt nie wie o co dokładnie chodzi oprócz zwariowanej organizatorki. Na nic jednak me obawy 😀 Przez prawe 6 godzin rozmawialiśmy o tym, jak budować kanały na YouTube, jaki dobierać sprzęt, jak walczyć o uwagę odbiorców i jak godzić pracę w gospodarstwie z pasją do nagrywania filmików.

Przytaczam Wam, kórzy nie byli, kilka perełek z wystąpień prelegentów (albo zdążyli zapomnieć):

 

Do osiągania wysokich plonów nie potrzebujesz skórzanego fotela, automatycznej klimatyzacji czy dywanika na podłodze. Tak samo nie musisz mieć sprzętu wideo za tysiące, by tworzyć treści generujące duże zasięgi.

Piotr Kaliski, Rolnik Szuka

 

Przy wyborze sprzętu czy budowy systemu do nagrywania powinniśmy się kierować do czego on będzie nam służył. Nie patrzeć tylko na cenę. Czy chcemy nagrywać w polu tylko czy będziemy używać go do nagrań w nocy lub będzie on potrzebny by komuś w weekend 18stke nagrać na sali.

Mateuszt „Traktorzysta” Goździcki

 

Pasja i wytrwałość – to moja droga do osiągnięcia celów. To napędza mnie podczas tworzenia filmów

Dominik Seklecki, MikoGoPro

 

 

Każdorazowo gdy przygotowujecie materiał filmowy musicie mieć przed oczyma personę, czyli Waszego potencjalnego odbiorcę (lub odbiorców). Ok. 60% osób konsumujących treści rolnicze w polskim internecie to osoby w wieku od 18 do 34 lat, a ok 65% z nich to mężczyźni. A zatem Waszą główną personą jest mężczyzna, najczęściej rolnik w wieku od 18 do 34 lat. To wyobrażenie pozwoli Wam lepiej planować treści i zwiększać zasięg ich docierania – mówił Bartłomiej Czekała, zastępca redaktora naczelnego top agrar Polska i szef zespołu top agrar Polska Online.

Bartosz Czekała, top agrar Polska

 

Każdy film powinien mieć konkreny plan, spisany scenariusz. Nawet, jeśli wydaje Ci się, że kręcisz spontanicznie. Musisz wiedzieć, co chcesz, aby zapamiętali Twoi odbiorcy. Znajdź swój charakterystyczny element, któru wyróżni Cię z tłumu.

Grzegorz Mikosza

 

Miałam zaszczyt być jedną z prelegentek na pierwszej konferencji AgroConu – organizowanej przez Magdę. Uważam, że powodzenie konferencji jest wynikiem idealnej organizacji wydarzenia, odpowiedni dobór prelegentów oraz brak takich wydarzeń na rynku polskim. Osobiście nie jestem jeszcze związana z youtubem, ale miałam okazję mówić o bardzo kluczowej kwestii dotyczącej rolnictwa mianowicie o dopłatach. Zaskakujące dla mnie jest to, że tak mało rolników korzysta z dopłat rolnośrodowiskowych lub ekologicznych.

Małgorzata Stuła, doradca rolnośrodowiskowy/ekspert przyrodniczy) twojdoradcarolny.pl

 

 

Last but not least, muszę podziękować kilku wspaniałym osobom.

DZIĘKUJĘ: 

  • Michałowi – za cud miód stronę www AgroConu i projekty graficzne, które mnie absolutnie zachwyciły (grafik, frontend, człowiek orkiestra). Za wiarę (od samego początku, że to się uda), która dodała mi skrzydeł.
  • Grześkowi – współtworzysz ze mną zwariowane projekty w tym traktory od 4 lat (prelegent, fotograf, filmowiec). Cieszę się, że tym razem też mogłam na Ciebie liczyć.
  • Prelegentom: Gosi, Piotrkowi, Mateuszowi, Bartkowi, Dominikowi za chęć współpracy i rewelacyjne wystąpienia – daliście czadu!!!
  • Firmie Agromilka, która uwierzyła w pierwszą edycję, wsparła i mam nadzieję, że będzie z nami przy kolejnych.
  • Partnerom medialnym Top agrar Polska (wy tym Bartkowi Czekała za super soczyste wystąpienie) za ogromne paczuchy, magazynowi Farmer,  Życie Rolnika oraz Sady i Ogrody
  • Organizatorom Centralnych Targów Rolniczych za wsparcie w organizacji
  • GOŚCIOM !!! 🙂

Dzięki Wam to wszystko się tak udało. DZIĘ-KU-JĘ i do zobaczenia na kolejnej edycji AgroConu!

 

O mnie
O mnie
Nazywam się Magda Urbaniak i z miasta przeniosłam moje serce na wieś. Z miłośniczki miejskiego życia stałam się ambasadorką polskiej wsi. Tworząc program „Agromania” realizuję swoją pasję do rolnictwa. Rusz ze mną w podróż pełną nowych technologii, społecznych zmian oraz codziennej bliskości natury.
Blog
Najnowsze wpisy
Miniatura
17/07/2024
Jak domowa uprawa warzyw wpływa na zdrowie psychiczne?
Czytaj więcej Strzałka
Miniatura
10/07/2024
Przepisy na zdrowe i pyszne sałatki z własnych upraw
Czytaj więcej Strzałka
Miniatura
09/07/2024
Hit: Domowy ketchup z własnych pomidorów
Czytaj więcej Strzałka
Miniatura
08/07/2024
Dlaczego warto uczyć dzieci o rolnictwie?
Czytaj więcej Strzałka