O mnie
O mnie

Jestem Magda Urbaniak. Prowadzę „Agromanię”

Choć pochodzę z miasta, moje serce i pasje od lat związane są z rolnictwem. Zafascynowana zmianami, jakie zachodzą na polskiej wsi oraz nowoczesnymi technologiami, które rewolucjonizują środowisko, postanowiłam dzielić się swoją pasją i wiedzą z innymi.

Prowadzę program „Agromania”, w którym przybliżam polską wieś widzom i czytelnikom mojego bloga. Z zaproszonymi gośćmi eksplorujemy szeroki świat rolnictwa, poczynając od zaawansowanych technologii, przez kwestie żywnościowe, po społeczne i psychologiczne aspekty życia na wsi. Przecież wszyscy jesteśmy ze wsi!

Od zawsze fascynowała mnie możliwość poznawania nieodkrytych jeszcze tajemnic oraz dążenie do zrozumienia, jak żyją i co czują inni ludzie. Polska wieś to nie tylko tradycja, ale także innowacja i ciągła ewolucja, która po wejściu Polski do Unii Europejskiej nabrała większego tempa. W ostatnich latach obserwujemy ważną zmianę pokoleniową. Rolnikami zostają ludzie z mojego pokolenia. Młodzi, wykształceni, kochający naturę ludzie. Odkrywam razem z nimi to, co w rolnictwie najnowsze, ale także to, co najbardziej ludzkie: ich codzienne życie, problemy i radości tych, którzy z ziemią są związani od pokoleń. W „Agromanii” staram się pokazywać, że nowoczesne rolnictwo jest odpowiedzią na wiele współczesnych wyzwań, od ekologicznych po ekonomiczne, a jednocześnie wiele procesów odbywa się w zupełnie inny sposób niż jeszcze dekadę temu.

Praca nad programem „Agromania” to dla mnie nie tylko możliwość dzielenia się wiedzą i personalnego rozwoju. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, a rozmowy z rolnikami i ekspertami to ważna lekcja, która pozwala mi jeszcze głębiej zrozumieć i docenić to, jak wiele w dzisiejszych czasach oferuje rolnictwo. Prowadzenie programu „Agromania” to również misja, gdyż chcę, aby każdy, kto mnie ogląda i słucha, mógł poczuć bliskość natury, zrozumieć trudy i piękno życia na wsi, oraz docenić wpływ, jaki rolnictwo ma na nas wszystkich.

Moje zainteresowania nie kończą się na rolnictwie. Jestem również zafascynowana mechanizmami funkcjonowania ludzkiego mózgu, co często znajduje odzwierciedlenie w sposobie, w jaki opisuję i analizuję zjawiska społeczne związane z wiejskim życiem. Dzięki temu rozmowy w programie są czymś więcej niż tylko programem o rolnictwie. „Agromania” to platforma dla każdego, kto chce zrozumieć, jak dynamicznie i fascynująco zmienia się polska wieś.

Nawiąż współpracę
Agromania to:
Program dla każdego bez względu na wiek i zainteresowania
Ciekawi goście poruszający różnorodne tematy
Swobodny i przystępny przekaz
Cotygodniowe odcinki