Strona główna Strzałka Blog Strzałka New Holland ustanawia kombajnem ...
11/05/2017
New Holland ustanawia kombajnem rekord świata
Miniatura artykulu

Osiem godzin zajęło kombajnowi  CR8.90 pobicie rekordu świata przy zbiorze soi.

W tym czasie kombaj zebrał plon 439,73 ton soi. Ustanowienie rekordu miało miejsce w brazylijskim stanie Bahia i zostało potwierdzone przez niezależnego arbitra – organizację RankBrasil.

 

Ustanawiając rekord świata w zbiorze soi  CR8.90 podąża śladami modelu CR10.90, który od 2014 r. dzierży tytuł rekordzisty świata w zbiorze pszenicy. C-R8.90 osiągnął ten niesamowity wynik przy zbiorze niezwykle wysokoplennej uprawy: dającej plon rzędu 4.886 kg/ha, co zdecydowanie przewyższa średnie plony osiągane w Brazylii wynoszące 3.600 kg/ha. Ustanowiony przez dwa modele rekord jest dowodem wyjątkowych możliwości i wydajności kombajnów serii CR.

Lars Sørensen, Dyrektor ds. Zarządzania Produktem w dziale maszyn żniwnych

 

Jak się bije rekord świata? 

Rekord został ustanowiony 5 kwietnia 2017 r. na należącej do braci Mingori farmie Villa Panambi położonej w brazylijskim stanie Bahia przy wsparciu ze strony lokalnego dystrybutora, firmy Jaraguá Bahia, mającej siedzibę w pobliskim mieście Luiz Eduardo Magalhães.

Wskutek 20-milimetrowych opadów o 5 rano, w dniu ustanowienia rekordu panowała spora wilgotność, a temperatura wynosiła od 25 do 28 stopni Celsjusza. Zbiór soi na areale około 90 ha rozpoczęto o godzinie 10:30, a zakończono o 18:30. Średnia wydajność kombajnu CR8.90 wynosiła 54,97 tony/godz. przy średniej wydajności plonu z 1 ha równej 4,88 tony i średniej wilgotności rzędu 17%. Przy ustanawianiu rekordu kombajn zużywał średnio 1,84 l paliwa na jedną tonę zebranej soi.

Przedsięwzięcie było monitorowane i kontrolowane przez oficjalnego arbitra z niezależnej organizacji RankBrazil, która potwierdziła ustanowienie rekordu. 

Seria CR 

Kombajny serii CR zawdzięczają swoją wysoką wydajność opracowanej przez New Holland technologii Twin Rotor™ oraz mocnym i wydajnym silnikom z firmy FPT, a także automatycznemu systemowi prowadzenia IntelliSteer®, rotorom Twin Pitch Plus, umożliwiającym zwiększenie wydajności przy zbiorze bardzo wilgotnych upraw nawet o 10% oraz opcjonalnej rolce Dynamic Feed Roll™ ze zintegrowanym dynamicznym układem ochrony przed kamieniami, która zwiększa już i tak niesamowitą wydajność kombajnu CR nawet o 10% i przyśpiesza przepływ masy żniwnej do rotorów, redukując przy tym ilość pękniętego ziarna.

staty

 

CR_Soybean_World_Record_06

O mnie
O mnie
Nazywam się Magda Urbaniak i z miasta przeniosłam moje serce na wieś. Z miłośniczki miejskiego życia stałam się ambasadorką polskiej wsi. Tworząc program „Agromania” realizuję swoją pasję do rolnictwa. Rusz ze mną w podróż pełną nowych technologii, społecznych zmian oraz codziennej bliskości natury.
Blog
Najnowsze wpisy
Miniatura
17/07/2024
Jak domowa uprawa warzyw wpływa na zdrowie psychiczne?
Czytaj więcej Strzałka
Miniatura
10/07/2024
Przepisy na zdrowe i pyszne sałatki z własnych upraw
Czytaj więcej Strzałka
Miniatura
09/07/2024
Hit: Domowy ketchup z własnych pomidorów
Czytaj więcej Strzałka
Miniatura
08/07/2024
Dlaczego warto uczyć dzieci o rolnictwie?
Czytaj więcej Strzałka